Jõulud on perepühad ja mis võiks olla toredam, kui oma kõige kallimatega koos söögilaua taha istumine. Sellest vihikust leiad retsepte ja soovitusi just ühise jõululaua katmiseks, mitte eraldi ainult beebidele mõeldud toite. Lapsed õpivad väga palju just täiskasvanuid jälgides ning koos söömine ja ühiselt aja veetmine on laste arengule ääretult oluline. Ometi olen andnud soovitusi, kuidas täiskasvanute maitsemeelele ehk liiga mahedat toitu sobivamaks kohendada, sest suurte ja väikeste maitse-eelistused ning vajadused on erinevad, ent toit peab maitsev olema kõigile. Nende väikeste muudatuse tegemisel on võimalik beebiga ühiselt süüa peaaegu kõike. Retseptivihik on PDF formaadis ja koheselt allalaetav. 20 lehekülge soovitusi ja ideid aitavad igal vanemal enesekindlalt ka pere kõige pisema jaoks maitsev ning eriline jõululaud katta. 

  • Pühadeaja maitsed ja kosutavad talvised toidud

  • Lihtsad, kiired ja tervislikud ideed

  • Kõik retseptid sobivad juba 6-kuusele beebile, kuid on mõeldud terve perega jagamiseks - ei mingit eraldi söögivalmistamist!

  • 1

    Näputoidul Beebi jõuluvihik

    • Vihik allalaadimiseks

On mõned toidud, mis lihtsalt peavad jõululaual olema

vihikust leiad lisaks uuele ja põnevale ka piparkoogiretsepti, mandariinide pakkumise soovituse ning isegi beebile sobiliku jõulukapsa valmistamise õpetuse!

Jõuluvihiku retseptinimistu:

Pühadehommiku puder

Kaerajahu pannkoogid

Tumepunane marjakaste

Kuldsed ahjukartulid

Köögiviljatamp

Soojade vürtsidega kanapraad

Ürdikattega sisefilee

Magusa noodiga kapsas

Piparmündised herned

Röstitud köögiviljade valik

Kõige pisemate piparkoogid


Lisaks meeldetuletus näputoiduga alustamiseks vajalikest arengumärkidest, sobiva näputoidu kuju ja tekstuuri ülevaade, öökimisel ja lämbumisel vahet tegemise õpetus ning üldised nõuanded muude harjumuspäraste pühadetoitude beebile pakkumise osas.